Akademia Skutecznego Seniora: CAS Uskrzydlone Centrum

CAS Azory „Nie Dzieli Nas Wiek”Drugie spotkanie diagnostyczne w ramach Akademii Skutecznego Seniora odbyło się w CAS Uskrzydlone Centrum na Białym Prądniku. Uczestnicy dowiedzieli się o jesiennej akcji Wózkowej Masy Krytycznej (rodzice z wózkami dziecięcymi testowali przyjazność przestrzeni publicznej), rozmawiali o barierach infrastrukturalnych w dzielnicy.

 

Korzystając z Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej, seniorzy sprawdzili możliwość zagospodarowania nieużytku w Bronowicach, przy ul. Smętnej na skwer (okazało się jednak, że teren jest prywatny). Następnie rozmawiali o trasie spacerowej wzdłuż Białuchy, z której korzystają seniorzy i trudnym miejscu (braku przejścia przez tory) w kontekście ewentualnych działań ZZM i realizowanego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2015 r. Rekultywacja pieszej trasy (szlaku) edukacyjno-spacerowo-biwakowej  wzdłuż rzek „Prądnik” (Białucha) i „Bibiczanka” na terenie Dzielnicy IV. Projekt ten powstał właśnie z myślą o seniorach, spacerujących wzdłuż Białuchy.

Następnie uczestnicy udali się na krótki spacer badawczy do Parku Krowoderskiego i im. Wyspiańskiego zobaczyć miejsce, w którym seniorzy widzieliby umiejscowienie siłowni zewnętrznej oraz bulodromu (grają w bule, uczestniczą w zawodach). Poruszony został temat  możliwości swobodnego przechodzenia przez teren rodzinnych ogródków działkowych koło Parku Wyspiańskiego.

Zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach:

 

Miejsce Adres Dzielnica spotkanie I spotkanie II spotkanie III spotkanie IV
CAS „Nie Dzieli Nas Wiek” ul. Weissa 8/21 IV Biały Prądnik 8 maja 15 maja 22 maja 29 maja godz. 12 – 14
CAS „Uskrzydlone Centrum na Białym Prądniku” ul. Rusznikarska 14 IV Biały Prądnik 11 maja 18 maja 25 maja godz. 12 – 15
Krakowskie Centrum Seniora os. Centrum C 10 XVIII Nowa Huta 19 maja 26 maja 9 czerwca godz. 11 – 14
Siedziba Rady Dzielnicy IX Kraków: Łagiewniki – Borek Fałęcki ul. Żywiecka 13 Kraków: Łagiewniki – Borek Fałęcki 24 maja 31 maja 7 czerwca godz. 10 – 12:30 (poza 7 czerwca – wtedy 13 – 15:30)
Miejskie Centrum Dialogu ul. Bracka 10 I Stare Miasto 30 maja 13 czerwca 20 czerwca godz. 10-12:30
© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian