City camp otwarte miasto | Partycypacja – konieczny eksperyment

Otwarte miasto nie jest dla nas tylko symbolicznym „wręczeniem kluczy do miasta”. Otwarte miasto to open source z otwartym kodem udoskonalanym przez wszystkich, którzy chcą wziąć udział w eksperymencie zwanym partycypacja społeczna.

City Camp „Otwarte miasto”  jest okazją do spotkania się i dyskusji takich ludzi – aktywnych i zaangażowanych, chętnych do współtworzenia miasta 2.0.
Realizujemy go w formule mniej formalnej i oficjalnej niż standardowa konferencja – w formule pracowni, w której rodzą się pomysły przygotowujące zmianę społeczną, w której uczymy się i korzystamy z dobrych praktyk wypracowanych przez innych.
Do udziału zapraszamy przedstawicieli NGO, urzędników, radnych, aktywistów miejskich, architektów i wszystkich innych, którym bliskie jest uczestniczenie w procesach zachodzących mieście.
Spotkanie jest częścią projektu NaprawmyTo.pl oraz Stolika Miejskość i kultura miejska Obywateli Kultury Kraków.

W programie wydarzenia m.in.: wykłady nt. metod partycypacji, współpracy mieszkańców z samorządem, debata oraz bezpłatne warsztaty. Zaprezentowana zostanie również strona naprawmyto.pl – nowoczesne narzędzie internetowe pozwalające mieszkańcom zgłaszać i monitorować problemy w przestrzeni miejskiej.

Organizatorami są: Stowarzyszenie „Pracownia Obywatelska”, Fundacja Plan C i Obywatele Kultury Kraków.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

Pobierz program

Kliknij aby zapisać się na city camp

 

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian