25 marca 2019

Dlaczego wiele osób boryka z nieustannym brakiem pieniędzy?

Przez 0 808 Views

 

Kto z nas nie chciałby mieć więcej pieniędzy? W zasadzie trudno jest spotkać osobę, która twierdzi, że zarabia wystarczająco. Jednocześnie zewsząd słyszymy o osobach, którym stale brakuje pieniędzy. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko osób bezrobotnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przyjrzymy się więc powodom, które decydują o tym, że mamy za mało pieniędzy do dyspozycji.

Zarabiasz za mało, w stosunku do swoich potrzeb

Ten argument wydaje się być banalny, jednak często jest prawdziwy. Są osoby, które tracą niesamowicie dużo energii na oszczędzanie w codziennym życiu. Spędzają długie godziny w kuchni bo samodzielne gotowanie jest tańsze. Jeżdżą w odległe rejony miasta na zakupy bo tak jest taniej. Chodzą pieszo by zaoszczędzić na samochodzie. Przykłady można by mnożyć problem jednak w tym, że takie oszczędzanie jest bardzo męczące a pieniędzy ciągle jest za mało. Osoby będące w takiej sytuacji powinny poważnie zastanowić się nad możliwością zwiększenia dochodów. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że z pustego i Salomon nie naleje. Ktoś, kto zarabia mniej niż wynosi minimalna pensja krajowa z pewnością będzie cierpiał na niedobory a oszczędzanie będzie dla niego udręką. Niekiedy uda mu się zaoszczędzić jakieś pieniądze ale zawsze wtedy starci też czas i energię. Jeśli więc zarabiasz bardzo mało pomyśl o zmianie pracy albo poszukaj sposobów na dorabianie po godzinach.

https://pozyczasz.pl/chwilowki/bez-weryfikacji-i-przelewu/

Nie prowadzisz domowego budżetu

Domowy budżet to zestawienie dochodów i wydatków z podziałem na kategorie. Wystarczy przez kilka tygodni spisywać na co wydajemy pieniądze by szybko odkryć, gdzie one niepotrzebnie wyciekają. Tymczasem wielu Polaków nie utrzymuje w ogóle kontroli nad swoimi wydatkami. Nie widzą oni na co idą im pieniądze, zakupy często są impulsywne a później z przerażeniem zaglądają do pustego portfela.

Zaciągasz kredyty na cele konsumpcyjne

Kredyty nie są złe, pod warunkiem, że zaciągamy je mądrze. Mają one swoje uzasadnienie wtedy, gdy kupujemy mieszkanie na kredyt hipoteczny, gdy inwestujemy w biznes albo w poszerzenie kwalifikacji. Z kolei zdecydowanie nie należy na kredyt kupować dóbr konsumpcyjnych takich jak telewizor, samochód, wycieczka. Są i takie osoby, które kredytem finansują organizację świąt czy wesela. Osoby dobrze zarządzające domowymi finansami doskonale wiedzę, że przyjemności trzeba umieć odraczać w czasie. Najpierw więc systematycznie odkładamy pieniądze a potem konsumujemy dobra za własne środki.

https://pozyczasz.pl/poradnik/umowa-na-czas-okreslony-a-wziecie-chwilowki/

Nierozsądne zakupy

Wrogiem wolności finansowej są wszelkie spontaniczne i nieprzemyślane zakupy. W dzisiejszym świecie wiele osób popada w przesadny konsumpcjonizm. Nabywane są liczne przedmioty, które tak naprawdę nie są niezbędne. Potem, prawie nieużywane zalegają one w domach i zabierają przestrzeń. Podczas zakupów zawsze należy wykazywać się rozsądkiem. Jeśli przydarzy nam się jakaś zachcianka, odłóżmy zakupy na za tydzień. Jeśli i po tym czasie będziemy przekonani, że chcemy mieć daną rzecz to znak, że warto ją kupić. Błędem jest nabywanie rzeczy pod wpływem innych osób, aby im dorównać czy się przypodobać. Samochód warto zmienić na nowszy tylko wtedy, gdy czujemy, że takiego potrzebujemy i będzie on w pełni wykorzystany. Sam fakt, że sąsiad właśnie kupił nowe auto z salonu nie powinien determinować decyzji o zakupie.