• Home
  • Sport
  • Jak pozbyć się nadwagi ciała? Radzi trener personalny
15 stycznia 2020

Jak pozbyć się nadwagi ciała? Radzi trener personalny

Przez 0 1185 Views

Czy Ty też należysz do osób które nurtuje pytanie co z moją oponką na brzuchu? Czemu wszędzie mogę schudnąć, a jedynie brzuch pozostawia wiele do życzenia. Przecież z szóstką Weidera spotykam się prawie codziennie. Chodząc do fitness klubu, rok uczęszczam na zajęcia dedykowane tylko dla mięśni brzucha. Co z moim six packiem jest nie tak? A ja zadam Ci pytanie : Jak Twoja dieta?

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha

Niewiele osób wie, że aby uzyskać piękny wysportowany brzuch z zarysem mięśni, nie można, ale wręcz trzeba zacząć od kuchni.

A co będzie jak powiem Ci, że trzymając tylko dietę jesteś w stanie cieszyć się umięśnionym brzuchem? Uznasz mnie za wariatkę? Ale taka jest prawda, six pack robi się w kuchni. Nie oznacza to, żeby rezygnować z ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha. Te ćwiczenia także są potrzebne, ale trzeba mieć świadomość tego, że bez odpowiednio dobranej diety nie jesteś w stanie cieszyć się wymarzonym brzuchem.

Jak zacząć odchudzanie w kuchni?

W takim razie idziemy do kuchni. A nie sorry, najpierw trzeba znaleźć kogoś kto nam wyliczy nasze zapotrzebowanie kaloryczne, bez tego ani rusz. Pragnąc w końcu ujrzeć swoje mięśnie, trzeba być na deficycie kalorycznym.  Hm a co to takiego? Deficyt kaloryczny jest to moment w którym bilans energetyczny jest ujemny, czyli więcej energii zużywamy niż pozyskujemy z pokarmu. Aby obliczyć jego wartość, musimy wiedzieć, ile energii przeciętnie dostarczamy do organizmu i ile jej zużywamy. Zależeć to będzie od kilku czynników np. płeć, wiek, wzrost, aktywność fizyczna  itd.

Mając redukcyjną dietę, możemy zabrać się nad rzeźbieniem naszego brzucha. Należy pamiętać też, że nie jesteśmy w stanie zredukować tłuszczu tylko z wybranej części ciała. Należy mieć na uwadze, że tłuszcz znikał będzie z całej sylwetki, a niestety u niektórych osób, dopiero końcu z brzucha.

Śledząc internety lub podziwiając fit osoby na plaży widać, że sporo ludzi posiada umięśnione ciało – jest to możliwe do zrealizowania, trzeba tylko chcieć zacząć!

Żartobliwie i na luzaku pisała Magdalena Dzirba – trener personalny w muv.pl – serwis zrzeszający sportowców, dietetyków i trenerów w całej Polsce. Chcesz dołączyć do grona miłośników fitness oraz kulturystyki? Zajrzyj do nas i zarejestruj się jeszcze dziś. Zapraszamy na https://muv.pl