Konferencja “Aktywność obywatelska seniorów. Komu jest potrzebna?”

Skrzykujący sąsiadów do wspólnego porządkowania rabatek przed blokiem czy występujący na sesji Rady Miasta w obronie miejsc parkingowych? A może jedno i drugie? Kim dziś jest  i czym się zajmuje aktywny obywatelsko senior? Jakie ma potrzeby, a jakie możliwości? Co możemy zrobić, żeby go wesprzeć i czy chcemy go wspierać? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas konferencji „Aktywność obywatelska seniorów. Komu jest potrzebna?”, która odbędzie się 15 grudnia 2017 roku w godz. 10.00-14.00 w Urzędzie Miasta Krakowa (plac Wszystkich Świętych 3-4, sale Lea i Kupiecka).

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną przykłady aktywności obywatelskiej seniorów oraz działań gminy i organizacji pozarządowych, które tę aktywność wspierają. Nie zabraknie czasu na dyskusję o tym, czy i komu potrzebni są seniorzy, biorący sprawy we własne ręce i co mają do zaoferowania społeczeństwu.

➡  Program

W programie przewidziane zostały prezentacje oraz dyskusja panelowa moderowana przez dr hab. Jolantę Perek-Białas. Wśród panelistów m.in:

  • dr Anna Okońska-Walkowicz, Doradca Prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki senioralnej,
  • Wiesława Borczyk, Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku,
  • Janina Woźniak, Krakowskie Centrum Seniora, Koordynatorka sieci Centrów Aktywności Seniora,
  • Katarzyna Ziemann, Kierownik Działu Innowacji Społecznych, Laboratorium Innowacji Społecznych, Urząd Miasta Gdyni,
  • Barbara Szafraniec, członkini Rady Krakowskich Seniorów.

W programie ponadto: prezentacja projektu Akademia Skutecznego Seniora oraz jego rezultatów i wręczenie dyplomów uczestnikom spotkań warsztatowych projektu.

Szczegółowy program konferencji.

➡  Zgłoszenia

Ze względu na zapełnienie listy uczestników, rejestracja została zakończona.

Zachęcamy  do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: Konferencja Aktywność obywatelska seniorów. Komu jest potrzebna?

Więcej informacji udziela koordynatorka projektu “Akademia Skutecznego Seniora” Olga Płuciennik, olga@pracowniaobywatelska.pl, +48 691 944 720.

➡  Organizator

Konferencja jest organizowana przez Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska w partnerstwie z Urzędem Miasta Krakowa, patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje  Radio Kraków. Projekt “Akademia Skutecznego Seniora” dofinansowany ze środków  Programu Rządowego na rzecz Aktywności  Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian