Masz Głos Masz Wybór

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w dziesiątej edycji akcji “Masz Głos, Masz Wybór”. Jej celem jest zachęcenie do dialogu i współpracy mieszkańców oraz władze samorządowe.
Uczestnikom akcji organizatorzy proponują proste scenariusze działań, które pomogą w rozwiązaniu problemów w swojej miejscowości. Jeśli zdecydują się Państwo na udział w akcji i wzięcie spraw w swoje ręce – podpowiedzą jak współpracować z lokalnymi władzami, by działać skutecznie.

Scenariusze działań związane są z trzema, ważnymi dla każdej społeczności lokalnej tematami:

zagospodarowaniem przestrzeni publicznej
wykorzystaniem funduszy lokalnych
przepływem informacji władze – mieszkańcy
Szczegółowe informacje (scenariusze, instrukcje jak działać, dokumenty prawne, a także informacje o wsparciu dla uczestników) oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie: www.maszglos.pl.

Najskuteczniejsi uczestnicy akcji Masz Głos, Masz Wybór wyróżnieni zostaną Nagrodą Super Samorząd 2012.

Akcja Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja zainaugurowana w 2002 roku. Do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce. W tym roku do organizatorów akcji Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów dołączyły: Fundacja Pracowania Zrównoważonego Rozwoju, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Stowarzyszanie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. W 2011 roku Nagrodą Super Samorząd, pod patronatem Prezydenta RP uhonorowaliśmy pięciu uczestników akcji.

Zapraszamy do udziału!

Informacji udziela:
Olga Skarżyńska – akcja Masz Głos, Masz Wybór
Fundacja im. Stefana Batorego
oskarzynska@batory.org.pl
22 536 02 62

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian