„Nasze miejsce” – czas na inspiratoria!

W tym tygodniu odbyły się kolejne dwa spotkania integracyjne dla Rodziców w ramach projektu „Rodzicu – zróbże sobie miejsce!” w Centrum Kultury Podgórza – w Ośrodku Ruczaj oraz w Dworze Czeczów.

Zgodnie z założeniami, kontynuujemy rozpoczęty przed tygodniem proces wzajemnego poznawania się uczestniczek projektu – mam, które biorą udział w lokalnych spotkaniach klubowych.

W sobotę 20 maja uczestniczyliśmy w plenerowej imprezie „Przynieś kwiatka”, organizowanej przez Dwór Czeczów, której celem było zainspirowanie rodzin
z dziećmi, odwiedzających centrum kultury do wspólnego stworzenia ogródka. Dodatkowo dla Pracowni wydarzenie było okazją do spotkania i opowiedzenia
o projekcie zainteresowanym.

IMG_5631IMG_5645 IMG_5649IMG_5657 IMG_5675IMG_5629

W przyszłym tygodniu pora na spotkania z gośćmi – aktywnymi mamami, które działają na rzecz swoich lokalnych społeczności – na Prądniku Białym i w Krowodrzy.

W poniedziałek (29 maja) gościem spotkania w Ośrodku Ruczaj będzie Natalia Nazim, wnioskodawczyni projektu wodnego placu zabaw, realizowanego z budżetu obywatelskiego. Porozmawiamy między innymi o tym, dlaczego warto wspólnie wymyślać projekty do budżetu obywatelskiego.

We wtorek (30 maja) w Dworze Czeczów gościem spotkania będzie Olga Płuciennik – członkini społecznego klubu mam MamaTon. Porozmawiamy o tym, skąd się wziął pomysł na Klub, jakie są korzyści z jego istnienia i inspiracje do działania, a także o tym, co wyniknęło z Wózkowej Masy Krytycznej.

We wtorek (30 maja) w Integracyjnym Klubie Kultury Olsza gościem będzie Cecylia Malik – mama i artystka, która opowie o swoich działaniach, związanych z  ochroną przyrody i nie tylko.
Fot. dzięki uprzejmości Dworu Czeczów (Centrum Kultury Podgórza).

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian