• Home
  • Ogólne
  • Oryginalna łazienka – aranżacja i oświetlenie
6 marca 2020

Oryginalna łazienka – aranżacja i oświetlenie

Przez 0 1277 Views

Jesteś na etapie projektowania swojej łazienki? Nie chcesz, aby to pomieszczenie wyglądało tak samo, jak u wszystkich Twoich znajomych, którzy właśnie wykończyli swoje mieszkanie? Szukasz czegoś wyjątkowego i oryginalnego? W takim razie polecamy Ci łazienkę w stylu industrialnym. Klimatyczną, nieco surową i bardzo efektowną.

 

Jakie lampy do łazienki industrialnej

 

Łazienka industrialna to przede wszystkim odcienie szarości. Beton lub gres w szarym odcieniu sprawdza się idealnie. Do tego kilka drewnianych detali, czarne elementy dekoracyjne i szkło. Baza jest gotowa. Pozostaje dobór oświetlenia łazienkowego. Jakie wybrać? W aranżacjach industrialnych doskonale sprawdzają się lampy ze szkła, zarówno bezbarwnego, jak i barwionego. Jeśli łazienka jest w miarę jasna możesz postawić na szkło dymione, w szarych odcieniach. Jeśli w łazience nie masz dostępny do dużej ilości światła, wybieraj lampy ze szkła transparentnego, które dadzą Ci więcej promieni. W łazience industrialnej możesz postawić na industrialne oświetleni sufitowe. Oczka, spoty lub regulowane reflektory to dobry sposób na zorganizowanie oświetlenia zasadniczego, które ma oświetlić całe pomieszczenie. Oprócz tego nie może zabraknąć światła dekoracyjnego. W industrialnej łazience najlepiej sprawdzą się lampy wiszące. Można zamontować je obok lustra lub na środku pomieszczenia.

 

Industrialne lampy w nowoczesnej technologii

 

Styl industrialny kojarzy nam się z czymś surowym, nieco dawnym. Jednak na rynku coraz częściej pojawiają się industrialne lampy led, gdzie surowy design idzie w parze z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Zmiany kolorów światła, czasowe wyłączniki, wbudowane ściemniacze. To wszystko sprawia, że łazienka w stylu industrialnym może być nie tylko designerska i ładna, ale także bardzo funkcjonalna i praktyczna. Lampy skrywają w sobie wiele ciekawych funkcji, którym warto się bliżej przyjrzeć podczas zakupu. Pamiętaj też, że lampy do łazienki powinny być dostosowane do pomieszczeń o podniesionej wilgotności, szczególnie jeśli lampa będzie wisiała tuż nad wanną lub zamontujesz ją nad kabiną prysznicową.

  Ogólne