Pilotażowy projekt NaprawmyTo.pl

Z przyjemnością informujemy, że Pracownia Obywatelska aktywnie włączyła się w realizację projektu NaprawmyTo.pl dla terenu Krakowa.

Celem tego pilotażowego projektu jest umożliwienie mieszkańcom zgłaszanie problemów zaobserwowanych w najbliższym otoczeniu, za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego.

NaprawmyTo.pl (dla Krakowa – krakow.naprawmyto.pl), wzorowany na brytyjskim FixMyStreet, ma służyć wszystkim osobom, którym nieobojętny jest wygląd otoczenia w jakim żyją. Podstawową funkcją serwisu jest mapowanie i zgłaszanie spraw wymagających załatwienia w przestrzeni publicznej, w takich obszarach jak infrastruktura (np. dziury w drogach, nie działające światła, brak chodników), czystość publiczna (np. nie uprzątnięte śmieci, dzikie wysypiska), bezpieczeństwo (np. brak pasów na niebezpiecznych przejściach, doświetlanie niebezpiecznych miejsc), czy źle działające usługi publiczne (np. wywóz śmieci).

Zgłoszenia usterki można dokonać poprzez stronę krakow.naprawmyto.pl lub aplikację na urządzenia mobilne (dostępną dla iOS i Android).

Projekt realizuje Fundacja Inicjatyw Społecznych Plan C.

więcej informacji o projekcie: http://fundacjaplanc.pl/naprwamytopl.html
strona projektu: http://krakow.naprawmyto.pl/

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian