Pracownia na stronie

Nasza strona internetowa zaczyna powstawać z popiołów.
Chwilkę to trwało zanim odtworzyliśmy informacje utracone podczas ataku hakera. W tym czasie gdy pracowaliśmy nad stroną hakerzy stali się popularnym tematem publicystyczno-politycznym. My jednak doświadczyliśmy zupełnie innego ataku. Ataku pozbawionego sensu – automatycznego skryptu, który zdemolował naszą stronę a potem rozprzestrzeniał się dalej. Ot tak, bez żadnego przesłania i chyba nie na chałę hakera, który go przygotował bo jedyna jego siła polegała na wykorzystaniu dziury w naszym szablonie.
Korzystamy w naszej pracy z jak największej ilości wolnego oprogramowania. Gdy coś tworzymy to udostępniamy to na zasadzie wolnej licencji. Nasza strona oparta jest o WordPressa stworzonego i stale udoskonalanego przez ludzi, którzy uważają, że kod powinien być dostępny bo dzięki temu może być ciągle poprawiany a program używany przez wszystkich.
Teraz, gdy mamy naszą stronę z powrotem, będziemy lepiej ją chronić wspierając jednocześnie wolność internetu przed ograniczeniami ale też przed szaleńcami.
© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian