Laboratorium Inicjatyw Obywatelskich

Od maja 2016 realizujemy projektu Laboratorium Inicjatyw Obywatelskich współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Społecznych. Celem LIO jest wsparcie aktywności obywatelskiej krakowian. 
Informacji związanych z projektem udzielają:
Agnieszka Dziewitek, agnieszka@pracowniaobywatelska.pl,
Ola Pohorecka, ola@pracowniaobywatelska.pl.

 

Akademia Inicjatorów Lokalnych

Akademia Inicjatorów Lokalnych

Cykl szkoleniowy skierowany do osób, które chciałyby zrealizować inicjatywę lokalną (wspólna realizacja jakiegoś zadania przez władze gminy i jej mieszkańców). Pierwszy edycja Akademii miała miejsce w roku 2015. Jej efektem była realizacja pierwszej w Krakowie inicjatywy lokalnej: akcji “Wysadzamy Ekrany”, w ramach której mieszkańcy Dębnik obsadzili ekrany akustyczne na Ruczaju roślinami pnącymi.

 

Bank Wspierania Partycypacji

Bank Wspierania Partycypacji

Profesjonalne, bezpłatne porady i usługami świadczone przez ekspertów doświadczonych w tematyce miejskiej partycypacji aktywnym mieszkańcom w interwencjach i działaniach przez nich podejmowanych. Bank działa od 2015 roku.

Poradnik Aktywnego Mieszkańca

Poradnik Aktywnego Mieszkańca

Publikacja stanowiąca kompendium wiedzy każdego obywatela, który chce działać na rzecz swojej wspólnoty lokalnej. Napisany prostym językiem, przyjazny graficznie, pomoże poradzić sobie z trudnościami, przed którymi stają aktywni mieszkańcy.

Finansowanie

 

 

 

Screenshot cze 18 15.08.38

Screenshot sty 25 20.59.19

Prezentujemy Poradnik Aktywnego Mieszkańca!

Zakończyliśmy pracę nad niezwykłym poradnikiem, „Wspólnie urządzaMY MIASTO praktyczny poradnik”, który powstał w ramach projektu Laboratorium Inicjatyw Obywatelskich współfinansowanego z Funduszu […]

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian