Rusza Bank Wspierania Partycypacji!

Mieszkasz w Krakowie i chcesz wziąć sprawy w swoje ręce? Działasz w organizacji pozarządowej, grupie nieformalnej, a może interesuje Cię po prostu Twoja okolica i chcesz włączyć się w rządzenie Krakowem? Działasz lub planujesz działać na rzecz lokalnej społeczności, ale nie wiesz jak? Napotykasz na przeszkody, z którymi nie potrafisz sobie poradzić? Potrzebujesz pomocy w interwencji, porady jak zadziałać, by coś zmienić? Chcesz prowadzić działania skuteczniej i bardziej profesjonalnie, ale nie masz środków, żeby opłacić ekspercką pomoc? Zgłoś się do Banku Wspierania Partycypacji!

IDEA:

Uruchamiamy Bank Wspierania Partycypacji, bo chcemy pomagać aktywnym mieszkańcom w interwencjach i działaniach przez nich podejmowanych, służąc profesjonalnymi, bezpłatnymi poradami czy usługami udzielanymi przez ekspertów doświadczonych w tematyce miejskiej partycypacji.

Bank Wspierania Partycypacji rusza już w czerwcu 2015 roku. Ułatwi on kontakt między potrzebującymi merytorycznego wsparcia aktywistami a zaangażowanymi przez nas ekspertami. Wystarczy, że uzupełnisz dostępny na stronie pracowniaobywatelska.pl formularz i opiszesz, czego potrzebujesz, a my znajdziemy osobę, która za darmo udzieli Ci pomocy w zakresie m.in. prawa, animacji konsultacji społecznych, moderacji, wsparcia procesów partycypacyjnych w społeczności, PR, kwestii związanych z planowaniem przestrzennym i tworzeniem dokumentów strategicznych.

JAK?

KROK PIERWSZY: Rzuć okiem na listę dziedzin i działań, w których możemy Cię wspomóc. Znalazłeś/aś to, czego potrzebujesz?

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

– diagnoza lokalna, projektowanie i realizacji badań ilościowych (b. ankietowe) i jakościowych (wywiady, grupy fokusowe), analizowanie danych socjologicznych wykorzystywanych w działaniach projektowych, analizy instytucjonalne
– tworzenie wniosków (część merytoryczna) o finansowanie działań (metody burza mózgów, mapy myślowe itp.),
– obsługa pakietów biurowych (arkusze kalkulacyjne, p. prezentacyjne, edytory tekstów),
– zmiany w organizacji ruchu, infrastruktura rowerowa, infrastruktura drogowa, głównie rowerowa,
– zielona edukacja, zieleń miejska, zielona edukacja, zagospodarowanie przestrzenne, środowisko,
– nośniki reklamowe, ochrona zabytków, rewitalizacja przestrzeni, rehabilitacja osiedli, planowanie przestrzenne, przestrzenie publiczne, projektowanie, sprawy lokatorskie
– dostęp do informacji publicznej, otwarte dane, narzędzia informatyczne dla NGO, samorząd, przejrzystość procesu stanowienia prawa,
– działania na rzecz zmiany (prowadzenie kampanii), promocja działań, social media, komunikacja,
– animacja konsultacji, moderacja, wsparcia procesów partycypacyjnych, negocjacje, animacja lokalna, protesty,
– współpraca z samorządem, standardy, tworzenie NGO, procesy strategiczne,
– prawo, prawo wodne,
– kwestie antydyskryminacyjne

KROK DRUGI: Napisz do nas na adres: ola@pracowniaobywatelska.pl. Opisz, czego potrzebujesz. Ocenimy, w jaki sposób będziemy mogli pomóc i skontaktujemy się z Tobą.

KROK TRZECI: Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów i działaj!

Dodatkowych informacji związanych z Bankiem udziela: Aleksandra Pohorecka, ola@pracowniaobywatelska.pl

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian