Startuje Laboratorium Inicjatyw Obywatelskich!

W maju 2016 rozpoczynamy realizację projektu Laboratorium Inicjatyw Obywatelskich współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Społecznych. Celem LIO jest wsparcie aktywności obywatelskiej krakowian. Cel ten osiągniemy, prowadząc trzy duże działania:

 

  • Akademia Inicjatorów Lokalnych

Cykl szkoleniowy skierowany do osób, które chciałyby zrealizować inicjatywę lokalną (wspólna realizacja jakiegoś zadania przez władze gminy i jej mieszkańców). Pierwszy edycja Akademii miała miejsce w roku 2015. Jej efektem była realizacja pierwszej w Krakowie inicjatywy lokalnej: akcji “Wysadzamy Ekrany”, w ramach której mieszkańcy Dębnik obsadzili ekrany akustyczne na Ruczaju roślinami pnącymi.

  • Bank Wspierania Partycypacji

Profesjonalne, bezpłatne porady i usługami świadczone przez ekspertów doświadczonych w tematyce miejskiej partycypacji aktywnym mieszkańcom w interwencjach i działaniach przez nich podejmowanych. Bank działa od 2015 roku.

  • Poradnik Aktywnego Mieszkańca

Publikacja stanowiąca kompendium wiedzy każdego obywatela, który chce działać na rzecz swojej wspólnoty lokalnej. Napisany prostym językiem, przyjazny graficznie, pomoże poradzić sobie z trudnościami, przed którymi stają aktywni mieszkańcy.

Informacji związanych z projektem udzielają:

Agnieszka Dziewitek, agnieszka@pracowniaobywatelska.pl,

Ola Pohorecka, ola@pracowniaobywatelska.pl.

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian