Za nami spotkania planujące!

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy cykl spotkań planujących w ramach projektu „Rodzicu – zróbże sobie miejsce”. W każdym z Klubów, uczestniczących w projekcie odbyły się cztery spotkania, podczas których rodzice (w większości mamy) pod okiem animatorek rozmawiali o swoich potrzebach w kontekście oferty, przygotowywanej przez Kluby dla uczestników w najbliższych miesiącach.

Podczas spotkań w Integracyjnym Klubie Kultury Olsza przewijała się przede wszystkim następująca tematyka:

  • skuteczne zarządzanie czasem z perspektywy rodzica
  • macierzyństwo/rodzicielstwo, a dążenie do perfekcjonizmu
  • sen dziecka/usypianie dziecka
  • podział obowiązków w kontekście opieki nad dziećmi
Przynajmniej część z proponowanych przez uczestniczki warsztatów tematów zostanie uwzględniona w ofercie programowej i zostanie wdrożona w najbliższym czasie.
Mamy, spotykające się w Dworze Czeczów planują audyt społeczny strony internetowej centrum kultury po to, aby uczynić ją bardziej przyjazną dla osób, odwiedzających Dwór Czeczów.
Z kolei uczestniczki projektu, spotykające się w Ośrodku Kultury Ruczaj w ramach oddolnej inicjatywy zorganizowały kiermasz ubranek i akcesoriów dziecięcych, który cieszył się wysoką frekwencją. Mamy same zaprojektowały plakat i ulotki, we własnym zakresie zorganizowały dystrybucję, przygotowały wydarzenie od strony logistyczno-organizacyjnej.  Mamy nadzieję, że te i inne działania na rzecz społeczności rodziców i środowiska lokalnego, podejmowane przez uczestniczki projektu będą zaczątkiem procesu rodzenia się lokalnych liderów i liderek społecznych.
Aktualnie Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska pracuje nad podsumowaniem w formie przygotowania rekomendacji, które zostaną przedstawione Gminie Miejskiej Kraków, która jest organizatorem Klubów Rodzica.

klub rodziców 250917.7 klub rodziców 250917.64 1

Projekt jest dofinansowany z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

2015_logo_FIO_v1

Patron medialny projektu:

logo_czasdzieci_gif_300px

Partner projektu:

AMB_logo3

 

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian