Zapraszamy do Akademii Inicjatorów Lokalnych!

CO TO JEST AKADEMIA INICJATORÓW LOKALNYCH?

AIL to cykl szkoleniowy skierowany do osób, które chciałyby zrealizować inicjatywę lokalną (wspólna realizacja jakiegoś zadania przez władze gminy i jej mieszkańców: PRZECZYTAJ ULOTKĘ).
Pierwsza edycja Akademii miała miejsce w roku 2015. Jej efektem była realizacja pierwszej w Krakowie inicjatywy lokalnej: akcji “Wysadzamy Ekrany”, w ramach której mieszkańcy Dębnik obsadzili ekrany akustyczne na Ruczaju roślinami pnącymi we współpracy z Radą Dzielnicy i Zarządem Zieleni Miejskiej.

W programie Akademii znajdują się tematy związane z prowadzeniem aktywności obywatelskiej (m.in. diagnoza lokalna, animacja społeczności lokalnych, narzędzia i metody partycypacji ze szczególnym uwzględnieniem inicjatywy lokalnej), przy czym ostateczny zakres tematyczny Akademii został wypracowany we współpracy z potencjalnymi uczestnikami warsztatów.

Zajęcia Akademii będą odbywać się w dwóch grupach – dla bardziej i mniej zaawansowanych aktywistów / aktywistek  (po 7 dni szkoleniowych każda) w okresie od czerwca (pierwsze zajęcia) do listopada 2016.

Zapoznaj się z Programem Akademii, który został ustalony w konsultacji z uczestnikami i uczestniczkami.

KTO MOŻE SIĘ ZGŁOSIĆ?

Krakowianie i krakowianki. Zarówno  liderzy i liderki społeczności lokalnych, członkowie rad dzielnic, jak i osoby dopiero chcące rozpocząć działalność obywatelską.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

  1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i ankietę konsultacyjną do 31.05.2016 r.

  2. Czekaj na wiadomość od nas: wybrane osoby zaprosimy na rozmowy kwalifikacyjne po 24.05.2016 , które odbędą się w okresie 25.05.2016 – 1.06.2016

Informacji związanych z rekrutacją udzielają Ola Pohorecka i Agnieszka Dziewitek

ola@pracowniaobywatelska.pl

agnieszka@pracowniaobywatelska.pl

TERMINY

Terminy pierwszych trzech zajęć Akademii – modułu dotyczącego podstaw działalności obywatelskiej (funkcjonowanie samorządu, dip, konsultacje, finansowanie inicjatyw). Pozostałe, dotyczące organizowania inicjatyw (moduł promocyjny, organizowania społeczności, pracy z grupą, pisania wniosków i myślenia projektowego oraz moduł poświęcony diagnozie lokalnej) będą odbywać się we wrześniu (też piątki 15-21 i soboty 10-16):
GRUPA I
1) 10 czerwiec, piątek, 15-21, Ambasada Krakowian
2) 11 czerwiec sobota, 10-16, Ambasada Krakowian
3) 1 lipiec, piątek, 15-21, Ambasada Krakowian
4) MODUŁ DOT INICJATYWY – 4 dni wrzesień – październik
GRUPA II
1) 17 czerwiec, piątek, 15-21, Ambasada Krakowian
2) 18 czerwiec sobota, 10-16, Ambasada Krakowian
3) 2 lipiec, sobota, 15-21, Ambasada Krakowian
4) Moduł dotyczący inicjatywy – 4 dni wrzesień – październik

KTO PROWADZI AKADEMIĘ?

Akademia jest częścią projektu Laboratorium Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska, współfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Społecznych. Celem projektu jest wsparcie aktywności obywatelskiej krakowian. Więcej o projekcie Laboratorium Inicjatyw Obywatelskich przeczytasz tutaj.

© 2014. All rights reserved.
PRACOWNIA OBYWATELSKA
design Ewa Skrzypiec
code Lech Dulian